Zupełnie inna lekcja przyrody w klasach 6d, 6c i 7b?
11 czerwca 2018
TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM
13 czerwca 2018

CHEMICZNE LABORATORIUM SZALONEGO NAUKOWCA ?

„Lewitujące jajo!!!”
Normalnie jajka toną, gdy włożymy je do wody. Dzieje się tak dlatego, że jajko ma większą gęstość niż woda. Kiedy wsypujemy do wody sól i robimy solankę, jajko unosi się na powierzchni wody, bo sól zwiększa gęstość wody tak, że solanka przewyższa gęstość jajka. Na końcu jajko pływa w środku wysokości szklanki, bo woda ma mniejszą gęstość niż solanka, więc zalega grubą warstwą na jej wierzchu. Jajko ma gęstość większą niż woda, lecz mniejszą niż solanka. Tonie przez warstwę wody, ale osiada na górze solanki.
To dlatego w słonym Martwym Morzu jest łatwiej pływać na powierzchni wody.:-)

Z chemicznymi pozdrowieniami klasa 7a

"Lewitujące jajo!!!" – doświadczenia chemiczne

CHEMICZNE LABORATORIUM SZALONEGO NAUKOWCA ?„Lewitujące jajo!!!”Normalnie jajka toną, gdy włożymy je do wody. Dzieje się tak dlatego, że jajko ma większą gęstość niż woda. Kiedy wsypujemy do wody sól i robimy solankę, jajko unosi się na powierzchni wody, bo sól zwiększa gęstość wody tak, że solanka przewyższa gęstość jajka. Na końcu jajko pływa w środku wysokości szklanki, bo woda ma mniejszą gęstość niż solanka, więc zalega grubą warstwą na jej wierzchu. Jajko ma gęstość większą niż woda, lecz mniejszą niż solanka. Tonie przez warstwę wody, ale osiada na górze solanki.To dlatego w słonym Martwym Morzu jest łatwiej pływać na powierzchni wody. ?Z chemicznymi pozdrowieniami klasa 7a

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa nr 6 im. J. Korczaka w Kołobrzegu 11 czerwca 2018

Komentarze są wyłączone.