Z cyklu „Lubimy eksperymentować”
27 stycznia 2021
Konkurs czytelniczo-plastyczny „Legendarny lapbook”
28 stycznia 2021

„Co mogę zrobić, żeby wiedzieć więcej?”– zajęcia w III b

Na to pytanie trzecioklasiści szukali odpowiedzi na jednej ze środowych lekcji, podczas spotkania z panią pedagog. Uczniowie dowiedzieli się m.in. wielu istotnych informacji na temat pracy mózgu oraz czego on potrzebuje i jak możemy o niego dbać, aby był bardziej wydajny, jakie rodzaje pamięci mamy i czym one się charakteryzują, skąd czerpiemy wiedzę i informacje oraz poznali wiele ciekawostek np.: ile żyje mucha, ile serc ma ośmiornica, kto był pierwszym dyrektorem SP 6, ile śmieci produkuje w ciągu roku przeciętny Polak, ile dań można przygotować z ziemniaków i wiele innych. Na koniec zajęć zgodnie stwierdziliśmy, że każdy z nas powinien rozwijać swój mózg i że możemy to zrobić poprzez odpowiednią dietę, ruch, odpoczynek, sen i ciągłe ćwiczenia zdobywając nowe informacje.

Mariola Polak, Renata Adamiak

Komentarze są wyłączone.