LOGIKA JAKO PODSTAWA… NIE TYLKO MATEMATYKI- doświadczają tego uczniowie klasy I A i I D
15 stycznia 2019
Noworoczne życzenia ze Stambułu
15 stycznia 2019

Co widzą moje oczy, co „widzi” moje serce – zajęcia warsztatowe w I „b”

Pewnie każdemu z nas zdarzyło się mylnie osądzić inną osobę. Konsekwencją tego mogą być różnego rodzaju nieporozumienia czy kłótnie. Chcąc zwrócić uwagę na ten istotny problem, pani pedagog przygotowała dla uczniów klasy I „b” ciekawe ćwiczenia, w których pokazane zostało jak łatwo można się pomylić oceniając „książkę po okładce”. Po zajęciach wśród uczestników pozostała refleksja, o której świadczą wypowiedzi pierwszoklasistów:„nie można oceniać kogoś po wyglądzie”,„to, że ktoś nie mieszka w bogatym domu, nie oznacza, że jest gorszy”, „trzeba wszystkich szanować, nawet tych, którzy nie potrafią grać w piłkę”, „jak ktoś nie ma drogich zabawek, to nie oznacza, że nie można się z nim miło bawić”.

Mamy nadzieję, że dzieci zawsze będą o tym pamiętały.

Renata Adamiak, Mariola Polak

 

Komentarze są wyłączone.