Świąteczne Życzenia z Australii
7 grudnia 2020
MIKOŁAJKI on-line w III B
8 grudnia 2020

Dzieci listy piszą!

W ostatnim czasie nie tylko Święty Mikołaj otrzymał wiele listów. Uczniowie klasy III „b” napisali listy również do swojej wychowawczyni. Dzielili się w nich opowieściami o swoich przeżyciach, marzeniach, pisali jak funkcjonują w czasie zdalnej nauki, opisywali również swoje zwierzątka, wspólne wycieczki czy klasowe wydarzenia. Celem tego projektu było przede wszystkim utrwalenie zasad pisania listu, kształtowanie postawy szacunku wobec drugiego człowieka okazywanej w korespondencji (estetyka, pisownia wielką literą zwrotów grzecznościowych) oraz prawidłowe adresowanie koperty (adresat, nadawca).

 Czytanie listów od moich „Bystrzaków” sprawiło mi dużo radości, za każdym razem na mojej twarzy pojawiał się uśmiech, a często i wzruszenie. Bardzo wszystkim dziękuję. Poprzez to zadanie chciałam zachęcić i zmotywować moich uczniów do pisania listów odręcznie i wysłanie ich pocztą tradycyjną. Mam nadzieję, że zadanie się podobało, a mój cel został osiągnięty!

                                                                        Mariola Polak

Komentarze są wyłączone.