„Matematyczne muchy”
22 listopada 2019
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w klasie I C
25 listopada 2019

Dzień Życzliwosci

Hallo World Day to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Jego idea do dziś jest niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień wypada 21 listopada. Tego dnia również w naszej szkole można było zauważyć dużo więcej uśmiechu i usłyszeć dużo miłych słów. W tym dniu dominował kolor żółty, który jest kolorem optymizmu. W klasach odbyły się pogadanki na temat życzliwości a na korytarzu zawisły plakaty z hasłami promującymi życzliwość na co dzień wykonane przez klasy 1-3. Dużym zainteresowaniem cieszyła się Skrzynka Życzliwości i Pozdrowień, do której uczniowie mogli wrzucać listy dla innych, żeby okazać im sympatię i życzyć miłego dnia.

Komentarze są wyłączone.