POLIGLOCI Z KLASY III :)
13 maja 2015
EDUKACJA EKOLOGICZNA …
13 maja 2015

EKSPERYMENTY SP6 W CENTRUM NAUKI EKSPERYMENT…

Uczniowie klas VI A i B oraz trzy dziewczynki z VI C byli ciekawi czego będą się uczyć na lekcjach fizyki i biologii w gimnazjum, wobec czego wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. Uczniowie mogli zgłębić trudny temat zagadnień fizycznych poprzez zabawę, dotyk i eksperymenty
różnego rodzaju – od optyki, przez dynamikę, aż do elektrostatyki. Jednak nie tylko fizyką uczeń żyje. Tajemnice ludzkiego ciała nie będą już obce. Można było nawet sprawdzić jak będziemy wyglądać w starości! Również świat zwierząt będzie nam bardziej przyjazny.

Poniżej sprawozdanie jednej z uczennic:

Dnia 30 kwietnia z samego rana wyruszyliśmy czterdziesto – osobową grupą na wycieczkę do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. O godzinie 11:00 byliśmy już na miejscu. Od razu po przyjeździe rozpoczęliśmy zwiedzanie centrum.
Atrakcje były świetne! Każdy dobrze się bawił. Dzięki eksperymentom poznaliśmy się nieco bliżej z fizyką. Ale nie tylko – można było również przejechać się wózkiem inwalidzkim oraz kręcić się w ,,chomiczym” kole.
Dzięki miłej atmosferze, świetnych eksperymentach oraz wspaniałych opiekunach wycieczkę uważam za bardzo udaną! Chętnie powtórzyłabym to wszystko jeszcze raz.
Klaudia Ciesak kl. VI C

Dorota Hybel-Manturewicz – Wicedyrektor
Kinga Mojsiewicz – wychowawca kl. VI A
Iwona Kopczyńska-Maj – wychowawca kl. VI B
Małgorzata Kowalczyk – wychowawca kl. V A

Dodaj komentarz