„Operacja Rekrut”
26 września 2018
Projekt „Erasmus+”
27 września 2018

Europejski Dzień Języków Obcych

 

26 września upłynął w naszej szkole pod hasłem EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW OBCYCH

Europejski dzień języków obcych, to dzień, którego celem jest promowanie nauki języków w Europie. Został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku w Strasburgu i od tamtej pory jest obchodzony corocznie 26 września.

EDJO obchodzimy aby ukazać znaczenie nauki języków dla szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia międzykulturowego , aby promować różnorodność językową i kulturową Europy oraz by propagować uczenie się przez całe życie: zarówno w szkole, jak i poza nią.

Na świecie istnieje od 6000 do 7000 języków, spośród których 225 to rdzenne języki europejskie . Większość języków świata używana jest w Azji i Afryce. Przynajmniej połowa populacji na świecie jest dwujęzyczna lub wielojęzyczna, co oznacza, że posługuje się dwoma lub więcej językami. Dwujęzyczność wspomaga proces myślenia i sprawia, że uczenie się kolejnych języków jest łatwiejsze.

Nauczyciele Języków obcych SP 6

 

Komentarze są wyłączone.