NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE
13 października 2018
„Żywa lekcja przyrody”
15 października 2018

Euroweek – dzień trzeci

Dzień trzeci „EuroWeek” rozpoczął się wspólnym odtańczeniem „Belgijki”. Następnie pracowaliśmy w grupach gromadząc materiał i tworząc graficzną prezentację wylosowanych wcześniej krajów, m. in. Etiopii, Malezji, Libii, Węgier czy Japonii. Każdy zespół musiał przygotować mapkę, flagę oraz 7 faktów dotyczących danego państwa. Każda prezentacja kończyła się przedstawieniem jego narodowego tańca.

Po południu żegnaliśmy grupę rówieśników z Lubina i wtedy nastąpiła wymiana prezentów dla „Secret Friend” – osób, które wylosowaliśmy w pierwszym dniu wyjazdu.

Ostatnim wyzwaniem, jakie wyznaczyli nam wolontariusze z programem „EuroWeek” było nakręcenie filmu, który miał być podsumowaniem czterodniowego pobytu w Stroniu Śląskim. Musieliśmy podzielić się wrażeniami, odczuciami i zestawić oczekiwania z rzeczywistością. Były zabawne memy, skecze, teledyski i twórcza „ocena” dla naszych p[prowadzących.

Wszyscy zgodnie uznaliśmy, że czas spędzony na „EuroWeek” minął za szybko. Świetnie się bawiliśmy, zawarliśmy nowe znajomości, utrwaliliśmy przyjaźnie, a – co najważniejsze – mieliśmy fantastyczną możliwość doskonalenia naszych umiejętności językowych.

Nie zabrakło łez i „przytulasów” – za rok chcemy tu wrócić!!!

M. Stańczak, A. Ostrowska, E. Hałasa, A. Socha, B. Kryszczak, J. Bogdańska

Komentarze są wyłączone.