UCZNIOWIE KLAS IIC I IID W SZKÓŁCE LEŚNEJ!
19 czerwca 2015
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO!
22 czerwca 2015

FESTIWAL ZROWIA I BEZPIECZEŃSTWA W SP6!

W piątek 12 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu odbył się festyn  pod hasłem „Festiwal Zdrowia i Bezpieczeństwa”. Była to wspaniała impreza integracyjna dla uczniów naszej szkoły, ich rodzeństwa i rodziców, a także społeczności lokalnej. Na przybyłych czekało całe mnóstwo atrakcji i niespodzianek: dmuchane zjeżdżalnie, rulon na wodzie, nauka „dojenia krowy”, salwy armatnie, ważenie i pomiar ciśnienia (pielęgniarka szkolna Ela Jakimiec), występy uczniów z naszej szkoły, popisy taneczne i wokalne, zabawy i gry zręcznościowe, malowanie twarzy i paznokci oraz pokaz ratowników WOPR. Na złoty medal spisali się jak zwykle nasi rodzice. Każdy mógł się posilić smacznymi, domowymi wypiekami, których nikomu nie zabrakło. W tempie błyskawicznym urosła kolejka po cieplutkie dania z grilla, pyszne pierogi, zupki i bigos. Zgodnie z hasłem festynu nie zabrakło zdrowej żywności: sałatki warzywne i owocowe, soki wyciskane, szaszłyki owocowe. Rozegrany został także mecz piłki siatkowej chłopaki kontra dziewczyny – zwycięstwo dla dziewczynek! Podczas festynu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy plakat „Zdrowie i Bezpieczeństwo” – puchar Dyrektora Szkoły z klasy V „b” trafił do uczniów z klasy II „a” oraz konkursu „Kolekcjoner”, w którym zwyciężyła uczennica klasy III „a” – Katarzyna Dawidziuk. Nagrodzonym gratulujemy!

Cała społeczność szkolna pragnie serdecznie podziękować za pomoc przy organizacji festynu: panu Robertowi Gauer – Wydawnictwo „Kamera”, firmie „Jantar Wody Mineralne”, szkole tańca „Amber”, Piekarni – Cukierni „Wierzbowscy”, pani Annie Francik, szkole tańca „Pasja” z Koszalina, panu Robertowi Dziemba i oczywiście Rodzicom naszych uczniów.  Dzięki ich ofiarności, współpracy i zaangażowaniu można było zaobserwować uśmiechy, radość na twarzach dzieci. To bez wątpienia ów cel, który po raz kolejny w tak niezwykły sposób udało nam się zrealizować.

Mariola Polak, Iwona Zasada
Foto: Mirosław Piesik

Dodaj komentarz