Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską
22 kwietnia 2018
Pierwszaki z SP 6 na OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU Z EDUBALA we Wrocławiu
23 kwietnia 2018

Finał „Tygodnia Zdrowowitaminowego”

Ubiegły tydzień w naszej szkole był bardzo kolorowy. Wszystko to za sprawą głównych bohaterów – owoców i warzyw. Każdego dnia dzieci z klas I – III brały udział w różnego rodzaju konkursach i zabawach, których nadrzędnym celem była promocja zdrowego odżywania się. Były wierszyki, zagadki, quizy, krzyżówki, kalambury, klasowe układanie rymowanek, praca plastyczna, przygotowywaliśmy również zdrowe i kolorowe kanapeczki, a na sam koniec uczniowie przebierali się za wybrany przez siebie owoc lub warzywo. Od poniedziałku do piątku, omawiany owoc lub warzywo (zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem ), były głównym składnikiem naszego drugiego śniadania.

Mamy nadzieję, że ta akcja nie była tylko tygodniowa, a jej oddźwięk pozostanie w nas na długą przyszłość, bo przecież zdrowie dla każdego z nas jest najważniejsze. Wszyscy wyróżnieni w konkursach otrzymają nagrody na najbliższym apelu porządkowym. Nagrody sfinansowano ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kołobrzegu.

Wszystkim uczniom dziękujemy za aktywny udział, a wychowawcom za pomoc w przeprowadzeniu tej akcji.

Organizatorzy

Dodaj komentarz