Międzynarodowy Projekt ” Magiczna Moc Bajek” 🐻🧜‍♀️🧞‍♂️
12 października 2020
Warsztaty pachnące lawendą
19 października 2020

Fotografia inspirowana sztuką

,,Fotografia inspirowana sztuką” to twórczy projekt artystyczny  uczniów – kołobrzeskiej Szkoły Podstawowej nr 6. Ideą mojego przedsięwzięcia było przybliżenie młodym wychowankom najważniejszych dzieł sztuki w nieco inny – niekonwencjonalny sposób.  W poszukiwaniu tematu do stworzenia fotografii wszystkie klasy IV – VII przechodziły poprzez różnorodność stylu i nurtów w całych dziejach sztuk pięknych. 
Interpretacja słynnych dzieł sztuki, poprzez fotografie wzbudziła w twórcach nietuzinkowe rozwiązania i nowe koncepcje na jej przedstawienie. Wynikiem ich kreatywnego działania jest ożywienie dzieła sztuki oraz zatrzymanie go w kadrze obiektywu.  Zachwyceni dziełami, między innymi Johannesa Vermeera, Diego Velázqueza, Jacques-Louis Davida, Rembrandta, Leonarda da Vinci, Fridy Kahlo czy Józefa Chełmońskiego, tygodniami udoskonalali swoje prace, poszukując coraz to nowszych rozwiązań na jej finalny przekaz. Uczniowie w magiczny sposób oddali atmosferę wybranego dzieła, z dokładnością prawie, że 1:1, inne w luźnej, żartobliwej interpretacji.   

Uczestnicy projektu nie musieli posiadać wrodzonej predyspozycji artystycznej, plastycznej, aby celująco wykonać jego założenia. Tu kluczem do sukcesu były: wyobraźnia, pomysł, otwartość, obserwacja, umiejętność pracy zespołowej oraz chęć eksperymentowania.   
Wyróżnieni przeze mnie artyści, którzy wykazali się wyśmienitym kunsztem interpretacji, postrzegania dzieła i najwyższą inwencją twórczą, stworzyli materiał do powstania wystawy, która mam nadzieję, zachwyci Państwa, oczaruje, a przede wszystkim sprawi, że autorzy powstałych fotografii poczują się wyjątkowo, gdyż z całym moim przekonaniem – zasłużyli na to… Oby było mi dane, jako nauczycielowi, jak najczęściej stykać się z tak odkrywczym i zaangażowanym uczniem, i tkwić w tak twórczym zapale…                                                                                                                                                                                                            

    Kamila Kulińska

Komentarze są wyłączone.