KSIĄŻKA MOJĄ PRZYJACIÓŁKĄ…
9 czerwca 2015
ZDROWE ŻYCIE NIE TYLKO W MADRYCIE
17 czerwca 2015

GOŚCILIŚMY UCZNIÓW I NAUCZYCIELI Z ISTAMBUŁU…

W dniach od 29 maja do 03 czerwca br.  Szkoła Podstawowa nr 6 w Kołobrzegu  gościła już po raz drugi uczniów i nauczycieli z naszej partnerskiej szkoły CERVE KOLEJI z Istambułu.
W tym roku w wymianie wzięło udział 8 uczniów z Turcji i 9 uczniów z naszej szkoły. Podczas pobytu uczniowie naszej partnerskiej szkoły uczestniczyli w warsztatach artystycznych w „Pracowni Wyobraźnia” w Grzybowie oraz aktywnie brali udział w  warsztatach językowych „The English Funny Day”. Dzieci biorące udział w wymianie wraz z ich tureckimi przyjaciółmi zwiedzili Gdańsk, Sopot  i  Gdynię. Dzięki pomocy i wielkiemu zaangażowaniu rodziców mogliśmy uczestniczyć we wspaniałej lekcji gry na bębnach zorganizowanej w lesie nad Parsętą oraz spędzić miłe chwile przy ognisku. Uczniowie Cerve Koleji z Istambułu zaprezentowali podczas szkolnego Festiwalu Piosenki  Międzynarodowej tradycyjny taniec turecki i zaśpiewali piosenkę w języku tureckim. Naszym tureckim gościom  bardzo spodobała się nasza szkoła, nasze szkolne boiska i sala gimnastyczna.

Dziękujemy rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w wymianę za pomoc.
Anna Bujak

Dodaj komentarz