Projekt edukacyjny ” Warstwy lasu”
19 października 2020
Pierwsza pomoc przedmedyczna
19 października 2020

III „b” uczy się rozwiązywać problemy

Na jednej z wtorkowych lekcji odwiedziła nas pani pedagog. Przygotowała dla uczniów zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne pt. „Szukamy rozwiązań”. Trzecioklasiści pracując w grupach przygotowali propozycje rozwiązań różnych problemów, dotyczących ich samych. Następnie wyjaśniliśmy sobie także samo pojęcie „problem”, a dyskutując podawaliśmy różne przykłady codziennych problemów w szkole i w domu oraz wspólnie szukaliśmy ich rozwiązań. Na zakończenie zajęć doszliśmy do wniosku, że problemy są i będą, ale zawsze można je jakoś rozwiązać. Najważniejsze, aby być w tym szczerym i być w zgodzie z samym sobą.


Mariola Polak, Renata Adamiak

Komentarze są wyłączone.