Rodzinny konkurs świąteczny „Wielkanoc 2017”
16 marca 2017
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „POCZTÓWKA Z KOŁOBRZEGU”
16 marca 2017

III miejsce w ¼ Finału Wojewódzkiego IMS z Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt dla SP 6 w Kołobrzegu.

We wtorek 14/03/2017r. wzięliśmy udział w Turnieju ¼ Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej – Mistrzostwa Regionu B w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. W turnieju wzięło udział pięć szkół, były to: SP nr 1 w Międzyzdrojach, SP nr 2 w Goleniowie, SP 74 w Szczecinie, SP nr 2 w Trzebiatowie oraz my – SP nr 6 w Kołobrzegu.

Pierwszy mecz z SP 74 ze Szczecina zaczął się po naszej myśli. Po dobrej grze naszego zespołu prowadziliśmy znacząco w pierwszym secie, aż tu nagle, po wielu błędach w grze naszych dziewcząt, zawodniczki ze Szczecina wyrównały. Ostatnią piłkę setową mieliśmy po naszej stronie – i aut. Remis. Dwie dobre zagrywki ze strony Szczecina, brak naszego przyjęciaoraz słaba gra od połowy seta zdecydowały o przegranym secie. W drugim secie również lepsze okazały się szczecinianki. Pierwsze -ważne spotkanie przegraliśmy 0:2.

Kolejny mecz ze szkołą z Trzebiatowa wygraliśmy bezkonkurencyjnie 2:0. Nasze dziewczęta znacząco odbiegały poziomem wyszkolenia technicznego. Zarówno pierwszy zespół jak i drugi, wygrały spotkanie praktycznie samą zagrywką.

Trzeci mecz decydował o awansie naszej szkoły do Półfinału Wojewódzkiego. Spotkanie z Goleniowem w pierwszym secie nie było wyrównane. Zawodniczki z SP nr 2 w Goleniowie okazały się dużo lepsze i skuteczniejsze. Wysoka przegrana w pierwszym secie przesądziła o braku awansu do półfinałów. Niemniej jednak drugi set /drugimi zespołami/ wygraliśmy bardzo łatwo. W tiebreaku walczyliśmy punkt za punkt i łatwo nie oddaliśmy spotkania, który ostatecznie przegraliśmy 1:2.

Czwarty ostatni mecz ze szkołą z Międzyzdrojów wygraliśmy 2-0. Było to dla nas łatwe spotkanie, w którym od początku do końca decydowaliśmy o wyniku.

Warto zaznaczyć, że trzy szkoły liczyły się w rozgrywkach i znacznie odbiegały swoim poziomem od dziewcząt z Trzebiatowa i Międzyzdrojów. Należy również dodać że, nasze dziewczęta przegrały z zawodniczkami, które na co dzień trenują w klubach Barnim Goleniów i Orliki Szczecin.

Spośród wszystkich zawodniczek biorących udział w turnieju Trener koordynator kadry wojewódzkiej rocznika 2004 – Jan Staniucha powołał 3 zawodniczki. Miło jest nam powiadomić, że dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 6 – Leszkiewicz Michalina i Daciów Bianka znalazły się w gronie powołanych.

 

Opiekunowie drużyn:

Piotr Bogdanowicz

Dariusz Cholka

Komentarze są wyłączone.