LEKCJA HISTORII – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA
O 11 LISTOPADA
14 listopada 2014

IX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINI SIATKÓWKI DZIEWCZĄT

W dniach 24 – 26.10.2014r. w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kołobrzegu odbył się IX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINI SIATKÓWKI DZIEWCZĄT r.2002. Organizatorami byli: Szkoła Podstawowa Nr 6, Ognisko Pracy Pozaszkolnej i Radzikowskie Stowarzyszenie Oświatowe.
W turnieju udział wzięły 23 zaproszone zespoły z całej Polski. Byli to przedstawiciele z 9 województw, z AKTUALNYM MISTRZEM POLSKI – MKS „DWÓJKA” ZAWIERCIE oraz z Mistrzem Województwa Zachodniopomorskiego – UKS „POGODNO” SZCZECIN, Mistrzem Województwa Podlaskiego – BAS BIAŁYSTOK i Mistrzem Województwa Kujawsko-Pomorskiego – MUKS „JOKER” ŚWIECIE.

W czasie trzydniowych zmagań rozegrano w sumie 122 mecze / w eliminacjach 77 meczy i o miejsca 45 meczy/ na trzech boiskach. Wszystkie mecze były sędziowane przez 6 sędziów szczebla państwowego / I – II liga/, nad którymi piecze trzymał sędzia główny zawodów – Wojciech Klęsk / v-ce prezes ZZPS/.

Honorowy Patronat nad turniejem objęli:

• MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ,
  • URZĄD MARSZAŁKOWSKI,
  • FUNDACJA POLSKIEJ SIATKÓWKI,
  • KURATORIUM OŚWIATY WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO,
  • PREZYDENT MIASTA KOŁOBRZEGU,
  • STAROSTWO POWIATOWE,
  • ZACHODNIOPOMORSKI ZWIĄZEK PIŁKI SIATKOWEJ.

Patronat medialny nad turniejem sprawowali:
GAZETA KOŁOBRZESKA, PORTAL LINK TO POLAND, PORTAL POLONIA SPORT, PORTAL VOLLEY FLASH I PORTAL DRAFBOX.

Dzięki wysiłkom organizatorów, na turnieju udało się gościć znakomite osobistości, a byli to:
Piotr Makowski – trener kadry Polski seniorek, Leszek Piasecki – były trener kadry Polski seniorek, a obecnie dyrektor sportowy Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police, Agnieszka Cyran – dyrektor Fundacji Polska Siatkówka, odpowiedzialna za organizację rozgrywek KINDER+SPORT w Polsce, spiker Wojciech Drożdż z Piły, który, na co dzień relacjonuje mecze Nafty Piła /ekstraklasa kobiet/ oraz sędziów, którzy, na co dzień sędziują rozgrywki ekstraklasy, I i II ligi.
Tegoroczny IX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINI SIATKÓWKI DZIEWCZĄT r.2002 w odczuciu uczestników, trenerów, zaproszonych gości, a także władz wojewódzkich i samorządowych został oceniony bardzo wysoko, na co złożyło się: perfekcyjna organizacja samego turnieju, wysoki poziom sportowy zaprezentowany przez uczestniczki, doskonale prowadzący i relacjonujący na żywo mecze spiker zawodów, wyśmienite wyżywienie, zagospodarowanie czasu wolnego dla uczestników oraz znakomite nagrody dla wszystkich uczestniczek i trenerów ufundowane przez licznych sponsorów.
Uczestnicy oprócz zawodów mieli do dyspozycji basen, kręgle, muzeum, wyjście na pizze. Ponadto drugiego dnia, tj. w sobotę dla wszystkich zostały poprowadzone: Zumba przez Karinę Dmytrenko, konkursy sprawnościowe oraz zorganizowano mini konferencja z trenerami kadry.
Kołobrzeski turniej od 9 lat wpisuje się w mapę turniejów siatkarskich organizowanych w całej Polsce, jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najlepszych dla tej grupy wiekowej.
Świadczy o tym ilość zespołów uczestniczących w turnieju i z jakich przybywają ośrodków / są to aktualnie najsilniejsze ośrodki siatkarskie szkolące najmłodsze siatkarki w Polsce/, a także fakt, że organizator może tylko przyjąć 24 zespoły a zespołów chcących wziąć udział w turnieju jest około 50.
Mamy dużą satysfakcję (organizatorzy), że tegoroczny turniej może pretendować w tym roku do miana najlepszego Turnieju w Polsce – jest to uwiecznienie ich długoletniej przemyślanej pracy.
Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc dyrektorów Andrzeja Haraja oraz Mieczysława Szpaka, bez których ten turniej by nie zaistniał w takiej formie i oprawie.

Słowa podziękowania należą się władzom samorządowym i wojewódzkim, którzy w osobach Pani Anny Mieczkowskiej /członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego/, Marek Hok – poseł na Sejm RP, Janusz Gromek – Prezydent Kołobrzegu, Janusz Kamiński – prezes ZZPS , Leszek Piasecki – gość honorowy, dyr. Andrzej Haraj i dyr. Mieczysław Szpak, dekorowali najlepsze zespoły, zawodniczki i trenerów.
Turniej nie mógłby się odbyć bez wsparcia licznych sponsorów, a także bez pomocy ze strony rodziców zawodniczek, którym to bardzo dziękują organizatorzy.

Wielkie podziękowania dla sponsorów głównych: Motel PEK Stacja  Paliw- Agnieszka Mucha, Firma BARKAS – Grzegorz Świderek, Stanica Wodna Dźwirzyno, Biuro Podróży – PLANIK TRAVEL, Fundacja Kołobrzeg Polskie Centrum SPA – Adam Hok.
Wielkie podziękowania dla Urzędu Marszałkowskiego – Anna Mieczkowska, Michał Cebula i Urzędu Miasta Kołobrzeg – Janusz Gromek.

WSZYSCY SPONSORZY I PATRONI TURNIEJU:

• LASY PAŃSTWOWE,
  • WYDAWNICTWO NAUKOWE PWN SPÓŁKA AKCYJNA
  • NECKERMAN –BIURO TURYSTYCZNE
  • PAYU
  • WARBUD SA
  • SANTANDER CONSUMER BANK SA
  • UPC POLSKA
  • HEWALEX
  • ALIANZ POLSKA SERVICES DEPARTAMENT SPRZEDAŻY
  • E-INVEST
  • BARKAS
  • MEC KOŁOBRZEG
  • ZARZĄD PORTU  KOŁOBRZEG
  • ING BANK
  • PLL LOT
  • POLSKA AGENCJA INFORMACJI i INWESTYCJI ZAGRANICZNYCH S.A.
  • POMPONY

ATAKUJĄCA – OLIWIA DURKA – UKS „POGODNO” SZCZECIN
PRZYJMUJĄCA – GABRYJELA BORYS – BAS BIAŁYSTOK
ZAGRYWAJĄCA – WIKTORIA BUREK – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18 KOSZALIN

KLASYFIKACJA KOŃCOWA IX OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU MINI SIATKÓWKI  KOŁOBRZEG 24 – 26.10.2014r.

• I MKS „DWÓJKA” ZAWIERCIE

Barbara Rosińska
Joanna Skicińska
Henryk Placak

Wszystkim serdecznie dziękujemy i już zapraszamy na przyszłoroczny jubileuszowy X Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki.