LEKCJA HISTORII – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA
10 listopada 2014
O 11 LISTOPADA
14 listopada 2014

IX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINI SIATKÓWKI DZIEWCZĄT

W dniach 24 – 26.10.2014r. w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kołobrzegu odbył się IX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINI SIATKÓWKI DZIEWCZĄT r.2002. Organizatorami byli: Szkoła Podstawowa Nr 6, Ognisko Pracy Pozaszkolnej i Radzikowskie Stowarzyszenie Oświatowe.
W turnieju udział wzięły 23 zaproszone zespoły z całej Polski. Byli to przedstawiciele z 9 województw, z AKTUALNYM MISTRZEM POLSKI – MKS „DWÓJKA” ZAWIERCIE oraz z Mistrzem Województwa Zachodniopomorskiego – UKS „POGODNO” SZCZECIN, Mistrzem Województwa Podlaskiego – BAS BIAŁYSTOK i Mistrzem Województwa Kujawsko-Pomorskiego – MUKS „JOKER” ŚWIECIE.

W czasie trzydniowych zmagań rozegrano w sumie 122 mecze / w eliminacjach 77 meczy i o miejsca 45 meczy/ na trzech boiskach. Wszystkie mecze były sędziowane przez 6 sędziów szczebla państwowego / I – II liga/, nad którymi piecze trzymał sędzia główny zawodów – Wojciech Klęsk / v-ce prezes ZZPS/.

Honorowy Patronat nad turniejem objęli:

 • MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ,
 • URZĄD MARSZAŁKOWSKI,
 • FUNDACJA POLSKIEJ SIATKÓWKI,
 • KURATORIUM OŚWIATY WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO,
 • PREZYDENT MIASTA KOŁOBRZEGU,
 • STAROSTWO POWIATOWE,
 • ZACHODNIOPOMORSKI ZWIĄZEK PIŁKI SIATKOWEJ.

Patronat medialny nad turniejem sprawowali:
GAZETA KOŁOBRZESKA, PORTAL LINK TO POLAND, PORTAL POLONIA SPORT, PORTAL VOLLEY FLASH I PORTAL DRAFBOX.

Dzięki wysiłkom organizatorów, na turnieju udało się gościć znakomite osobistości, a byli to:
Piotr Makowski – trener kadry Polski seniorek, Leszek Piasecki – były trener kadry Polski seniorek, a obecnie dyrektor sportowy Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police, Agnieszka Cyran – dyrektor Fundacji Polska Siatkówka, odpowiedzialna za organizację rozgrywek KINDER+SPORT w Polsce, spiker Wojciech Drożdż z Piły, który, na co dzień relacjonuje mecze Nafty Piła /ekstraklasa kobiet/ oraz sędziów, którzy, na co dzień sędziują rozgrywki ekstraklasy, I i II ligi.
Tegoroczny IX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINI SIATKÓWKI DZIEWCZĄT r.2002 w odczuciu uczestników, trenerów, zaproszonych gości, a także władz wojewódzkich i samorządowych został oceniony bardzo wysoko, na co złożyło się: perfekcyjna organizacja samego turnieju, wysoki poziom sportowy zaprezentowany przez uczestniczki, doskonale prowadzący i relacjonujący na żywo mecze spiker zawodów, wyśmienite wyżywienie, zagospodarowanie czasu wolnego dla uczestników oraz znakomite nagrody dla wszystkich uczestniczek i trenerów ufundowane przez licznych sponsorów.
Uczestnicy oprócz zawodów mieli do dyspozycji basen, kręgle, muzeum, wyjście na pizze. Ponadto drugiego dnia, tj. w sobotę dla wszystkich zostały poprowadzone: Zumba przez Karinę Dmytrenko, konkursy sprawnościowe oraz zorganizowano mini konferencja z trenerami kadry.
Kołobrzeski turniej od 9 lat wpisuje się w mapę turniejów siatkarskich organizowanych w całej Polsce, jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najlepszych dla tej grupy wiekowej.
Świadczy o tym ilość zespołów uczestniczących w turnieju i z jakich przybywają ośrodków / są to aktualnie najsilniejsze ośrodki siatkarskie szkolące najmłodsze siatkarki w Polsce/, a także fakt, że organizator może tylko przyjąć 24 zespoły a zespołów chcących wziąć udział w turnieju jest około 50.
Mamy dużą satysfakcję (organizatorzy), że tegoroczny turniej może pretendować w tym roku do miana najlepszego Turnieju w Polsce – jest to uwiecznienie ich długoletniej przemyślanej pracy.
Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc dyrektorów Andrzeja Haraja oraz Mieczysława Szpaka, bez których ten turniej by nie zaistniał w takiej formie i oprawie.

Słowa podziękowania należą się władzom samorządowym i wojewódzkim, którzy w osobach Pani Anny Mieczkowskiej /członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego/, Marek Hok – poseł na Sejm RP, Janusz Gromek – Prezydent Kołobrzegu, Janusz Kamiński – prezes ZZPS , Leszek Piasecki – gość honorowy, dyr. Andrzej Haraj i dyr. Mieczysław Szpak, dekorowali najlepsze zespoły, zawodniczki i trenerów.
Turniej nie mógłby się odbyć bez wsparcia licznych sponsorów, a także bez pomocy ze strony rodziców zawodniczek, którym to bardzo dziękują organizatorzy.

Wielkie podziękowania dla sponsorów głównych: Motel PEK Stacja  Paliw- Agnieszka Mucha, Firma BARKAS – Grzegorz Świderek, Stanica Wodna Dźwirzyno, Biuro Podróży – PLANIK TRAVEL, Fundacja Kołobrzeg Polskie Centrum SPA – Adam Hok.
Wielkie podziękowania dla Urzędu Marszałkowskiego – Anna Mieczkowska, Michał Cebula i Urzędu Miasta Kołobrzeg – Janusz Gromek.

WSZYSCY SPONSORZY I PATRONI TURNIEJU:

 • LASY PAŃSTWOWE,
 • WYDAWNICTWO NAUKOWE PWN SPÓŁKA AKCYJNA
 • NECKERMAN –BIURO TURYSTYCZNE
 • PAYU
 • WARBUD SA
 • SANTANDER CONSUMER BANK SA
 • UPC POLSKA
 • HEWALEX
 • ALIANZ POLSKA SERVICES DEPARTAMENT SPRZEDAŻY
 • E-INVEST
 • BARKAS
 • MEC KOŁOBRZEG
 • ZARZĄD PORTU  KOŁOBRZEG
 • ING BANK
 • PLL LOT
 • POLSKA AGENCJA INFORMACJI i INWESTYCJI ZAGRANICZNYCH S.A.
 • POMPONY
 • REKLAMANDIA
 • STOWARZYSZENIE RYBAKÓW ŁODZIOWYCH
 • QUMAK
 • HURTOWNIA WIELOBRANŻOWA ROJAN
 • MOKATE
 • COFFE EDESK
 • HOTEL AQWARIUS
 • HOTEL  VERANO
 • HOTEL PROVITA
 • CENTRUM MEDYCZNE ETNA
 • ZAKŁAD PIEKARNICZO – CUKIERNICZY ARKAN
 • FUNDACJA POLSKA SIATKÓWKA
 • KOSPEL
 • ZZPS
 • JAROSŁAW LUBIŃSKI

NAJLEPSZE  ZAWODNICZKI TURNIEJU:

MVP KLAUDIA SZWAJA- MKS”DWÓJKA” ZAWIERCIE
ROZGRYWAJĄCA – JULIA TARCZEWSKA – MKS”DWÓJKA”ZAWIERCIE
ATAKUJĄCA – OLIWIA DURKA – UKS „POGODNO” SZCZECIN
PRZYJMUJĄCA – GABRYJELA BORYS – BAS BIAŁYSTOK
ZAGRYWAJĄCA – WIKTORIA BUREK – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18 KOSZALIN

KLASYFIKACJA KOŃCOWA IX OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU MINI SIATKÓWKI  KOŁOBRZEG 24 – 26.10.2014r.

 • I MKS „DWÓJKA” ZAWIERCIE
 • II UKS „POGODNO” SZCZECIN – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48 SZCZECIN
 • III BAS BIAŁYSTOK Zespół I
 • IV SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18 KOSZALIN
 • V MUKS KRÓTKA MYSIADŁO
 • VI BAS BIAŁYSTOK Zespół II
 • VII MKS CZECHOWICE -DZIEDZICE
 • VIII MUKS JOKER” ŚWIECIE Zespół I
 • IX UKS „GOLCZEWITA” GOLCZEWO
 • X UKS „VOLLEY” WAŁCZ
 • XI UKS BARNIM GOLENIÓW
 • XII UKS „DWÓJKA” MILICZ
 • XIII UKS „TRÓJKA” SULECHÓW Zespół I
 • XIV UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI /SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 KOŁOBRZEG Zespół I
 • XV UKS „TRÓJKA” SULECHÓW Zespół II
 • XVI SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9  RUMIA
 • XVII MUKS JOKER” ŚWIECIE Zespół II
 • XVIII MUKS JOKER” ŚWIECIE Zespół III
 • XIX UKS „ŹRÓDEŁKO” KATOWICE
 • XX MIX TEAM
 • XXI SPPS ŁEBA
 • XXII UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI /SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 KOŁOBRZEG Zespół II
 • XXIII UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI /SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 KOŁOBRZEG Zespół III

ORGANIZATORZY TURNIEJU:
Dariusz Cholka /główny organizator/
Piotr Bogdanowicz
Beata Dąbrowska
Barbara Rosińska
Joanna Skicińska
Henryk Placak

Wszystkim serdecznie dziękujemy i już zapraszamy na przyszłoroczny jubileuszowy X Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki.

Dodaj komentarz