6a i Pani Wiosna:)
21 marca 2018
22 marca- Światowy Dzień Wody
22 marca 2018

Jajo i kura … w SP 6

W dniu dzisiejszym w naszej szkole klasy III f i III b uczestniczyły w warsztatach, które przybliżyły dzieciom życie ptaków grzebiących. Dowiedzieliśmy się kto mieszka w kurniku, w jaki sposób śpią kury, czy kogut i kura to dobrana para, jakie zastosowanie w życiu codziennym mają jajka, jak odróżnić kurę od koguta, obejrzeliśmy model cyklu inkubacji kurczęcia, porównaliśmy jaja strusia, gęsi, perliczki, kaczki i kury, no i najważniejsze na własne oczy mogliśmy zobaczyć żywą kurę i koguta, który co jakiś czas swoim głośnym „kukuryku” przypominał nam, że w tej szkole to on jest najważniejszy. W drugiej części każdy uczeń własnoręcznie wykonał pisankę techniką decoupage, którą zabrał do domu. Bardzo dziękujemy prowadzącym za bardzo interesujące zajęcia.

 Mariola Polak, Elżbieta Kurz, Elżbieta Kociela

Dodaj komentarz