Teatralny tydzień klas V i VI
20 marca 2017
„Nocni detektywi …w poszukiwaniu samodzielności”
20 marca 2017

Jaka jest Twoja historia? Zabawy kostkami Story Cubes.

Uczniowie klas młodszych i  starszych na lekcjach bibliotecznych  zapoznali się ostatnio z kostkami Story Cubes.

Ta prosta w założeniach i jednocześnie genialna gra dostarcza masę radości, stanowiąc przy tym doskonały trening pomysłowości i wyobraźni. Story Cubes to dziewięć ładnie wykonanych, sześciennych kostek, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji.

Każda grupa po wylosowaniu 9 obrazków musiała stworzyć własną historię lub bajkę wykorzystując je w tekście. Wszyscy bardzo zaangażowali się w pracę. Opowiadania udały się nadzwyczajnie! A jakie fantastyczne uczniowie mieli pomysły! Ich kreatywność przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania.

Polecam zabawę wszystkim.

A. Jóźwicka

Dodaj komentarz