Powitaliśmy wiosnę piosenką.
30 marca 2017
I miejsce w Konkursie Wiedzy o Mitologii Greków i Rzymian!!!
3 kwietnia 2017

Jestem wolny, zdrowy i świadomy…

29 marca 2017 r. w murach Naszej Szkoły odbył się konkurs o Zdrowym Stylu Życia, którego hasło przewodnie brzmiało Jestem wolny, zdrowy i świadomy. Udział w nim wzięły wszystkie klasy piąte oraz szóste. Konkurs odbył się pod patronatem Zarządu Rejonowego PCK w Kołobrzegu. Uczniowie musieli się zmierzyć z sześcioma konkurencjami. Zadania do wykonania połączone były z umiejętnościami teoretycznymi oraz praktycznymi. Część praktyczna polegała na bandażowaniu określonej części ciała ( uraz ucha, nadgarstka, rana na głowie, uraz stawu skokowego), wykonaniu plakatu o tematyce zdrowia oraz rozpoznaniu poprzez zmysł dotyku określonych warzyw bądź owoców. Zadania te wyzwoliły wśród uczniów wiele pozytywnych emocji i radości. Część teoretyczna składała się z rozwiązaniu testu o zdrowym stylu życia oraz odpowiedziach na pytania dotyczących zdrowia.

Wśród klas piątych I miejsce zajęła klasa Vd,  II miejsce – Vc, III miejsce -Va i IV miejsce Vb.

W kategorii klas szóstych I miejsce zajęła klasa VId, II miejsce VIa, III miejsce VIb i IV miejsce VIc.

Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą oraz umiejętnością pracy w zespole. Gratulujemy!!!

 Magdalena Jarnicka

 

Dodaj komentarz