Pieczemy ciasteczka!
14 marca 2017
Bajki i baśnie pod parasolem.
14 marca 2017

Karnawał zwierząt.

Tym razem na zajęciach z cyklu Karnawał zwierząt słuchaliśmy utworu pt. „Marsz królewski lwa”. Dzieci świetnie poradziły sobie z odgadnięciem tytułu! Nasze przedszkolaki zamieniły się w stado lwów: ryczały jak lwy, chodziły jak lwy i były naprawdę bardzo groźne..  A co jeszcze się działo? Oglądaliśmy film o lwach i dowiedzieliśmy kilku ciekawostek, np. lwy, jako jedyne z rodziny kotów nie wspinają się na drzewa i mają pędzelek na końcu ogona. Słuchaliśmy opowiadania o smutnym lwie, który znalazł szczęście w dawaniu, a nie w braniu. Układaliśmy w grupach wyraz „lew”. Zrobiliśmy lwy z papierowych talerzyków. Były też zawody w najgłośniejszym ryczeniu przez lwi megafon oraz w lwich skokach. 🙂

Dodaj komentarz