Skąd się bierze prąd?
14 marca 2017
Mikołajki u Pszczół
14 marca 2017

Karnawał zwierząt

Za nami kolejne zajęcia z cyklu Karnawał zwierząt! Słuchaliśmy utworu C. Saint Saens’a „Akwarium”. Tajemniczy i piękny utwór, bardzo spodobał się naszym Pszczołom 🙂 Przedszkolaki jak zwykle próbowały odgadnąć tytuł… najlepszy strzał to wielbłąd :))

Porozmawialiśmy o zwierzątkach, które mogą mieszkać w akwarium. Duże zainteresowanie wzbudził sprzęt, który jest do niego potrzebny: „Po co rybom pompka?” – dopytywał się co chwilę Kubuś 🙂 Dzieci wysłuchały bajki o „O dziewczynce i dwóch małych rybkach” i podzieliły się swoimi przemyśleniami dotyczącymi odpowiedzialności za zwierzęta domowe. Nie zabrakło oczywiście zabaw – łowiliśmy na wędki rybki, tańczyliśmy rybi taniec, w parach zrobiliśmy małe akwaria z rybkami… Dodam jeszcze, że  po przedszkolu grasowała wieeeeeelka ryba, która goniła te malutkie :O

Dodaj komentarz