KLASA IIIC NA WYKOPKACH …
10 października 2014
DZIEŃ INNY NIŻ WSZYSTKIE …
13 października 2014

KLASA IIID NA SPOTKANIU AUTORSKIM…

W czwartek 7 października 2014r. uczniowie z klasy III „d” ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu udali się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej. W ramach Kołobrzeskiego Festiwalu Książki dzieci ze swoją wychowawczynią – Mariolą Polak i panią bibliotekarką – Agnieszką Jóźwicką mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z  pisarką literatury dziecięcej Panią Agnieszką Frączek. Pani Frączek wykłada językoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, jest germanistką i  leksykografem, a przede wszystkim  poetką.  Jest  też miłośniczką psów i kotów, które wielokrotnie są  bohaterami jej utworów. Podczas spotkania poetka  w  interesujący  sposób opowiedziała jak powstaje książka oraz skąd czerpie inspiracje do pisania książek. Czytała  dzieciom fragmenty swoich książek i poprowadziła krótką lekcję z języka polskiego. Bawiła się z dziećmi najczęściej popełnianymi błędami językowymi. Jako pisarka literatury dziecięcej, jest mistrzynią humoru i dowcipnych porównań. Jej trzeszczące, skrzypiące, szeleszczące i „szczypiące w język” wierszyki zalecają między innymi logopedzi. Jak się okazało niebywałą frajdę sprawiło dzieciom rozwiązywanie zagadek językowych, szukanie rymów do różnych słów i wyszukiwanie frazeologizmów. Wykorzystała wiele ciekawych przykładów. Każdy z uczestników chyba na zawsze zapamiętał, że  ubieramy choinkę, a nie spodnie, bo spodnie wkładamy. Pisząc teksty dla najmłodszych  zawsze myśli o tym, jak je rozbawić, zachęcić do czytania  i zarazem nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni. Nie zabrakło też pytań na które chętnie odpowiadała. Za ciekawe, pełne humoru spotkanie uczestnicy wręczyli autorce kartkę z podziękowaniami i z obietnicą, że dobrze spożytkują przekazaną im wiedzę. Wszystkie dzieci otrzymały  zakładki  do książek. Po spotkaniu Pani Agnieszka chętnie wpisywała dedykacje i autografy do książek jej autorstwa.

Mariola Polak, Agnieszka Jóźwicka

Dodaj komentarz