CO WIEMY O MURZE BERLIŃSKIM?
18 listopada 2014
GROSZ DO GROSZA…
21 listopada 2014

KONKURS NA NAJCIEKAWSZY KALENDARZ ADWENTOWY!

Już niedługo grudzień, a w nim adwent. To czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Z adwentem związana jest tradycja kalendarza adwentowego.
Kalendarz adwentowy, podobnie jak wieniec adwentowy, pochodzi z Niemiec. Tam też możemy podziwiać jego największy „model” ­ w miasteczku Gengenbach na okres Adwentu w kalendarz zamienia się Ratusz.
Jak na kalendarz przystało, został on stworzony, by odmierzać czas. Odlicza on kolejne dni pomiędzy pierwszym dniem Adwentu a Wigilią Bożego Narodzenia. Naocznie pokazuje zbliżanie się tego wyjątkowego dnia, co potęguje uczucie radosnego oczekiwania. Każdy kolejny dzień niesie ze sobą nową naukę, stosowny cytat z Biblii, jakąś mądrość. Może też zawierać zadanie bądź postanowienie na czas adwentu, np. obietnice pomocy komuś,zrezygnowanie z jakieś przyjemności, a może nowe słówko z niemieckiego???!!!
JAK co roku więc ogłaszam KONKURS NA NAJCIEKAWSZY KALENDARZ ADWENTOWY.
Kalendarz powinien posiadać 24 okienka (24 Türchen), w których ukryte są niespodzianki na każdy dzień (niekoniecznie słodkie!)
Czekam na wasze kalendarze do 1 grudnia 2014r.

Monika Dąbrowska­-Piesik

Dodaj komentarz