Wycieczka klasy 6 A do Centrum Rozrywki
5 października 2017
Małe Pitagorasy grają w KABOOM!
5 października 2017

Król był tylko jeden – „ziemniak”

Uczniowie klas III f i III b wraz z opiekunami wybrali się  w tym tygodniu do Gospodarstwa Agroturystycznego Zielona Farma na warsztaty edukacyjne „Pieczony Ziemniak”. Dzieci poznały historię ziemniaka, zobaczyły, gdzie on rośnie oraz wzięły udział w tradycyjnych wykopkach, a zebrane ziemniaki samodzielnie przygotowały do upieczenia na ognisku. Zwiedziły również całe Gospodarstwo i poznały wielu jego mieszkańców – kury, konie, kaczki, świnki, kozy, króliki, lamy, owce, emu i wiele innych. Dowiedzieli się także do czego możemy wykorzystać tą naszą „pyrę”, co się z niej robi, odkryli, które zwierzęta z Zielonej Farmy lubią ziemniaki i w jakiej postaci. Ziemniaki były również materiałem, który posłużył do wykonania pomysłowych stworków. Smak pieczonego ziemniaka prosto z ogniska i „wiejskiej coli” oraz piękno kolorowej jesieni zapamiętamy na długo. Odkrywanie przyrody, zajęcia artystyczne i pyszna degustacja , sprawiły, że w tym dniu nie było czasu na nudę.

Wychowawcy klas: Mariola Polak, Elżbieta Kurz

 

Dodaj komentarz