Dziękujemy za dobre serca!
20 kwietnia 2017
CZYTANIE BAJEK W KLASIE I B
24 kwietnia 2017

Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej

12 kwietnia 2017r. uczniowie klasy VIa i VId rozpoczęli od udziału w szkoleniu na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Kurs przeprowadziła Pani Kamila Socha – instruktor pierwszej pomocy PCK. Uczniowie dowiedzieli się o zasadach udzielania pomocy w nagłych przypadkach zatrzymania funkcji krążeniowo – oddechowych oraz unieruchomienia kończyn podczas złamań. Każdy uczestnik szkolenia odegrał pozorną akcję udzielania pomocy łącznie z zabezpieczeniem terenu, ochroną ratownika, wezwaniem służb ratunkowych i co najważniejsze, wykonaniem resuscytacji krążeniowo – oddechowej u poszkodowanego. Wśród naszych uczniów można było zaobserwować ukryte talenty przyszłych ratowników.

 

Dodaj komentarz