Uroczyste wręczenie nagród w Ratuszu
22 lutego 2021
Emocje i uczucia- jak sobie z nimi radzić?
23 lutego 2021

Lekcja chemii w III „b”

W tym tygodniu realizowaliśmy zagadnienia związane z odmierzaniem płynów oraz poznaliśmy określenia litr, pół litra, ćwierć litra. Dziś postanowiliśmy posłużyć się poznanymi jednostkami pojemności w praktyce i podczas zajęć wykonaliśmy kilka doświadczeń z wodą w roli głównej („Bariera z tkaniny”, „Ile się zmieści?”, „Gasnąca świeczka”, „Barwne wzory” oraz „Wulkan”). Dzieci bardzo chętnie brały udział w ich przeprowadzaniu i wzajemnie sobie pomagały.

Była to również okazja do zapoznania trzecioklasistów z Wirtualnym Laboratorium Chemicznym „Empiriusz”, który od niedawna posiadamy w naszej szkole. Pod nadzorem pani Edyty Kujawy i z pomocą starszych kolegów mogliśmy uczestniczyć w przeprowadzonym wirtualnie doświadczeniu chemicznym pt. „Sporządzanie ciekłej mieszaniny jednorodnej i rozdzielanie jej na składniki”. Jak na prawdziwych chemików przystało były i okulary ochronne i fartuchy. Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali przebieg doświadczenia na ekranie interaktywnym, notowali obserwacje oraz formułowali wnioski. Była również okazja do wypróbowania interaktywnych gogli. Mam nadzieję, że zajęcia się podobały i dostarczyły młodym naukowcom nowych wiadomości. Bardzo dziękujemy pani Edycie za ciekawą lekcję i już zapisujemy się na kolejne zajęcia, na których uczniowie sami spróbują wykonać kolejne wirtualne doświadczenie.

Mariola Polak

                                                            

Komentarze są wyłączone.