Trzecioklasiści na konkursie wiedzy o zdrowiu
19 grudnia 2020
Wesołych Świąt
21 grudnia 2020

MAGICZNE DRZEWO PRZYJAŹNI

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy III „b” wzięli udział w zajęciach o przyjaźni przeprowadzonych przez pedagoga szkolnego. Na podstawie krótkiej, ale bardzo pięknej opowieści pt. „Lenka i magiczne drzewo” rozmawialiśmy o tym, jak wygląda przyjaźń, gdy kwitnie i co się z nią dzieje, gdy gaśnie. Dzieci bez problemu wskazały cechy prawdziwego przyjaciela i opowiedziały o swoich przyjaciołach, jacy są, za co szczególnie te osoby cenią i dlaczego to właśnie z nimi się przyjaźnią. Podczas zajęć online uczniom na pewno brakuje codziennych bezpośrednich relacji z innymi dziećmi. Mamy nadzieję, że już niedługo powrócą do szkoły na zajęcia stacjonarne i wówczas będą mogli w praktyce wykorzystać lekcję o przyjaźni.

                                                                    Mariola Polak, Renata Adamiak

Komentarze są wyłączone.