NIEZNANY GOŚĆ…
9 grudnia 2014
MIKOŁAJKI W KLASIE I F ;)
10 grudnia 2014

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY „KANGUR’2015”!

Drodzy Uczniowie!

Dużymi krokami zbliża się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. XXIV edycja konkursu (w naszym rejonie XXIII) odbędzie się 19 marca 2015r. o godz. 9.00 (czwartek).
Konkurs przeprowadzany jest w 6-ciu kategoriach:

  • Żaczek – uczniowie klas II szkół podstawowych,
  • Maluch – uczniowie klas III i IV szkół podstawowych,
  • Beniamin – uczniowie klas V i VI szkół podstawowych,
  • Kadet – uczniowie klas I i II gimnazjów,
  • Junior – uczniowie klas III gimnazjów oraz klas I szkół ponadgimnazjalnych,
  • Student – uczniowie klas II , III i IV szkół ponadgimnazjalnych.

Każdy uczestnik konkursu otrzyma układankę „Magiczny Wąż”. Opłata za udział w konkursie nie uległa zmianie i wynosi 8 zł od uczestnika. Opłatę konkursową proszę wpłacać do Szkolnego Koordynatora Konkursu. Termin wpłaty do Szkolnego Koordynatora Konkursu – 13.01.2015r. (wtorek).

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie’res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.
Test konkursowy w kategorii „Żaczek” zawiera 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów.
Test konkursowy w kategorii „Maluch” zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty.
Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.
Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.
W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów!!!

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie życzymy jak największych sukcesów!

Szkolny Koordynator Konkursu
Wiesława Beder

Dodaj komentarz