„Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?
                         Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje.”

K.Puchatek

Kubuś Puchatek to jedna z tych bajek, która przetrwała próbę czasu i do dziś bawi kolejne pokolenia. Bohater stworzony przez Alana Alexandra Milne’a ma nawet swoje święto – Dzień Kubusia Puchatka, czyli Winnie the Pooh Day obchodzimy 18 stycznia, w rocznicę urodzin pisarza. W klasach 2b i 2d obchodziliśmy   uroczyście Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Przygody wiecznie głodnego i poszukującego miodu Kubusia zebrane w wielu publikacjach i wydawane wciąż w nowych książkach są dobrą okazją, aby zachęcić uczniów do rozpoczęcia przygody z czytaniem.

Uczniowie klas II w tym dniu słuchali opowieści o przyjaźni, rozwiązywali zagadki oraz wykonali prace plastyczne.

Zapraszam również do obejrzenia gazetki oraz wystawy książek  z Kubusiem Puchatkiem w naszej szkolnej bibliotece.

A.Jóźwicka