„AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”
17 września 2018
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY O ŚW. STANISŁAWIE
18 września 2018

Międzynarodowy Dzień Pokoju

21 wrzesień 2018 Międzynarodowy Dzień Pokoju

Drodzy uczniowie, nauczyciele, rodzice…

„Międzynarodowy Dzień Pokoju został proklamowany przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1981 roku. Twórcy inicjatywy chcieli zwrócić uwagę społeczności międzynarodowej na potrzebę uczczenia i przestrzegania pokoju.

21 września ONZ wzywa wszystkie państwa świata do 24-godzinnego zawieszenia broni i wyrzeczenia się przemocy, konfliktów oraz wszelkich aktów wrogości.

W wielu szkołach 21 września upamiętnia się chwilą ciszy, organizowane są też pokojowe marsze i konferencje.” W naszej szkole, ten temat jest nam również bliski.

W klasach 1 – 5 zostaną przeprowadzone katechezy w tym temacie i podjęte różne inicjatywy, które uświadomią NAM WSZYSTKIM – ŻE POKÓJ TO RÓWNIEŻ MOJA SPRAWA…

Klasy 6 – 8 podczas godzin wychowawczych będą proponowały najlepsze rozwiązania na trwały pokój poprzez „sporządzenie RECEPTY NA POKÓJ”

Zachęcamy także wszystkich do poruszania w tym tygodniu tematu POKOJU W ŚWIECIE… głodu, chorób, braku domów, niepewność, strachu, i każdej przemocy!!! TO WSZYSTKO TAKŻE NAM MÓWI O BRAKU POKOJU – NIE TYLKO WOJNY…

NASZE DZIAŁANIA I WSZELKIE  PODEJMOWANE ZADANIA Z UCZNIAMI  – WSZYSTKO SŁUŻY JEDNEJ MYŚLI … POKÓJ!!!!  WE MNIE, WOKÓŁ MNIE, PRZEZE MNIE ….

Dziękujemy za zaangażowanie i podjęcie wszelkich inicjatyw w budowaniu POKOJU…

Szczęść Boże –  Katecheci

Komentarze są wyłączone.