Dzieci listy piszą!
8 grudnia 2020
„Zamień się w ulubioną postać z bajki”
8 grudnia 2020

MIKOŁAJKI on-line w III B

Już od piątku w naszej klasie tematyka była „mikołajkowa”. Dziś jednak na trzecioklasistów czekała ogromna niespodzianka. Dzieci otrzymały od Mikołaja specjalnie dla nich przygotowany filmik z przesłaniem dla każdego ucznia. Jak się okazało Mikołaj o dzieciach wie całkiem sporo. Spotkanie z Mikołajem wywołało u dzieci wiele radości, szczęścia i wzruszenia. Po wysłuchaniu słów Mikołaja na uczniów czekały różne zabawy z Mikołajem związane: poznanie prawdziwej historii Świętego Mikołaja, wysłuchanie bajki „Zagubione renifery”  i aktywne uczestnictwo w niej podczas słów: Mikołaj, aniołek, renifery, rozwiązanie „mikołajkowego quizu”,  zaśpiewanie piosenki, ułożenie Mikołaja z elementów, zagranie z reniferem na perkusji, kodowanie oraz misja „Uratuj Mikołajki”. Mam nadzieję, że ten dzień wszystkim się podobał i wprowadził nas w świąteczny nastrój.

Bardzo dziękuję tajemniczemu elfowi za pomoc w dotarciu do Mikołaja i nagraniu filmu dla naszych milusińskich.

                                                                          Mariola Polak

Komentarze są wyłączone.