Nowości książkowe
5 listopada 2020
Nauczanie zdalne od 16.11.2020r.
5 listopada 2020

„Mój ulubiony pisarz” – projekt w klasie III b

BEZ PISARZY NIE BYŁOBY KSIĄŻEK.

Wielu pasjonatów mówi o książkach, jak o „towarzyszach życia”, bowiem uczą nas, wzruszają, dostarczają pięknych chwil, pomagają żyć…

Trzecioklasiści realizując projekt „Mój ulubiony pisarz” przygotowali prace na temat swoich ulubionych autorów oraz pisanych przez nich książek. Były to  piękne plakaty, na których uczniowie zapisali najważniejsze informacje biograficzne o pisarzu oraz krótkie recenzje wybranych książek, wykonali własnoręcznie ilustracje i wkleili zdjęcia. Na jednej z dzisiejszych lekcji dzieci prezentowały na forum klasy swoje prace i w interesujący sposób je omawiali, dzięki czemu mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat znanych pisarzy. Niektórzy przynieśli też książki danego pisarza oraz rekwizyty, nawiązujące do książki. Mam nadzieję, że zrealizowany projekt wpłynie na jeszcze większe zainteresowanie czytelnictwem.

                                    Mariola Polak

Komentarze są wyłączone.