,,Razem możemy więcej – co to znaczy?”
29 stycznia 2021
Historyczne wyzwanie
2 lutego 2021

„Nasza Europa” – lekcja biblioteczna w IIIb

W ubiegłym tygodniu uczniowie gościli na zajęciach panią bibliotekarkę – Agnieszkę Jóźwicką, która przygotowała dla nich bardzo interesującą lekcję. Rozpoczęła się ona od prezentacji trzecioklasistom książek podróżniczych z serii „Nela mała reporterka”. Uczestnicy lekcji poznali bliżej sylwetkę bohaterki – podróżniczki, reporterki, ale przede wszystkim dziecka odznaczającego się wyjątkową ciekawością świata. Nela zabiera młodych czytelników w różne miejsca i zakątki świata. Był to jedynie wstęp do właściwego tematu naszej lekcji i odpowiedzi na pytanie: „Co wiemy o Europie?”. Dzieci przypomniały sobie wiadomości o Europie, co to jest Unia Europejska, jaką ma flagę, walutę itp. Uczniowie otrzymali książeczki pt. „Nasza Europa”, w której z ogromnym zapałem wykonali mnóstwo ciekawych zadań związanych z Europą – było projektowanie awersu monety polskiego euro, rebusy, labirynty, szukanie różnic, kolorowanki, puzzle i wiele innych zadań. Celem spotkania było zachęcenie dzieci do sięgania po literaturę popularnonaukową oraz utrwalenie wiadomości o Europie.

Mariola Polak

Komentarze są wyłączone.