Jaka jest Twoja historia? Zabawy kostkami Story Cubes.
20 marca 2017
„Mój bezpieczny świat- miejsce, w którym czuje się najlepiej”
21 marca 2017

„Nocni detektywi …w poszukiwaniu samodzielności”

Takie hasło przyświecało naszym uczniom, którzy z piątku na sobotę z 17 na 18 marca 2017r. podjęli wyzwanie i spędzili „magiczną noc” w szkole. Już po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 6 na jedną noc przeobraziła się w mini hotel, w którym rozgościli się uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami.

Wszystkich zebranych na sali gimnastycznej uczestników powitał „tajemniczy głos” ducha szkoły, który zachęcał dzieci do wspólnej zabawy, nadzorował wykonanie zadań i „czuwał” nad nami do późnych godzin nocnych.

Uczniowie, aby zasłużyć na tytuł „samodzielni” mieli do wykonania różne zadania: odrysowanie i wycięcie konturów swoich dłoni, z których później powstały piękne tęcze, pokonanie toru przeszkód „pajęczyna”, namalowanie na rozciągniętej folii swojego „nocnego przyjaciela”, odnalezienie swojego brakującego buta, ciągnięcie „rydwanów”, zaprezentowanie wylosowanego hasła za pomocą rekwizytów i gry ciała całej grupy. Wychowawczynie również miały trudne zadanie – musiały rozpoznać po dotyku mając zasłonięte oczy któregoś ze swoich uczniów i powiedzieć o nim dwa zdania. Jednym z zadań było także samodzielne przygotowanie w klasach pysznej, zdrowej kolacji. Dzieci i nauczyciele mieli okazję do pokazania swoich umiejętności tanecznych podczas dyskoteki. Największą atrakcją okazało się zwiedzanie szkoły o północy z latarkami, podczas którego każda grupa musiała odnaleźć jedną tajemniczą kopertę. Po tej wycieczce po ciemnych zakamarkach szkoły zaczęliśmy szykować się do snu. Każdy sam musiał przygotować sobie miejsce do spania. Wszyscy zadowoleni i trochę zmęczeni ułożyli się na swoich posłaniach. Wówczas rozpoczął się seans filmowy. Część uczniów podczas oglądania zapadła w smaczny sen. Pozostali, po tylu atrakcjach, będąc pod głębokim wrażeniem pobytu w tak niecodziennych okolicznościach w szkole będącej ich „drugim domem” długo nie mogli zasnąć. Niektórzy prowadzili długie rozmowy, ….ale tylko do 6:00 rano, bo o tej godzinie nastąpiła pobudka. Odebrane przez rodziców dzieci udały się do domów na zasłużony sen.

Z „ukrytych kopert” ułożone zostało hasło, które w pełni oddaje to, co udowodnili sobie, pokazali rodzicom i wychowawcom nasi drugoklasiści. Każdy z nich zasługuje na odznakę „Mistrz Samodzielności”. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną przygodę, a uczniom gratulujemy odniesionego sukcesu. Mamy nadzieję, że akcja ta jeszcze się powtórzy  w naszej szkole…                                                                                                                                                                                                                                Wychowawcy klas drugich

Dodaj komentarz