The American-Polish guest in 5f
16 stycznia 2020
Zabawy z chustą animacyjną
16 stycznia 2020

„Odkrywamy siebie” – zajęcia warsztatowe w II b

Każdego dnia zupełnie swobodnie wypowiadamy się na temat innych osób. Kiedy przychodzi nam zaprezentować własną osobę, często sprawia nam to trudność. Doświadczenie „bycia wartościowym czy ważnym” daje poczucie sprawności działania i wewnętrzne przekonanie, że jest się w stanie osiągnąć wytyczone w życiu cele. W piątek i poniedziałek pani pedagog  – Renata Adamiak odwiedziła uczniów klasy II b z propozycją zajęć, które miały na celu wzmocnienie poczucia własnej wartości, ale również wzajemne poznanie swoich zalet i talentów.

Nasze zajęcia warsztatowe rozpoczęły się od napisania trzech zdań o sobie w „tajemniczy” i zaszyfrowany sposób. Następnie nasz Gość czytał te informacje, a uczniowie musieli zgadnąć o kogo chodzi. Nie lada problem dzieci miały z odszyfrowaniem wiadomości o swoim wychowawcy. Podczas kolejnego ćwiczenia do kartki z nazwiskiem ucznia każdy, po kolei, dopisywał za co tę osobę lubi. Wszystkie te argumenty były później głośno odczytywane danemu uczniowi. Bardzo fajnie słuchało się nam takich miłych i pozytywnych zdań na swój temat. Pojawił się wtedy uśmiech, zadowolenie, a momentami nawet wzruszenie. Każdy otrzymał duże brawa.

Drugoklasistom zajęcia bardzo się podobały, dowiedzieli się o sobie wiele nowych rzeczy i uświadomiły sobie także, jak ważne jest dostrzeganie swoich mocnych stron i budowanie pozytywnego obrazu własnej osoby.

Mariola Polak

Komentarze są wyłączone.