RODZINNY KONKURS LITERACKI „HISTORIA SZKOŁY W KOMIKSIE”!
16 listopada 2015
SYBIRACKI SZLAK PAMIĘCI…
17 listopada 2015

OGÓLNOPOLSKI KONKURS „TRIATHLON MATEMATYCZNY”!

Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie!
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Fundacja Rozwoju Edukacji Matematycznej przy dofinansowaniu Fundacji mBanku realizuje projekt „Triathlon matematyczny”. Przedmiotem tego projektu jest ogólnopolski konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs składa się z trzech konkurencji. Dla każdej klasy przewidziany jest odpowiedni stopień trudności, zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Konkurencje to nic innego, jak przygotowane przez nauczycieli matematyki ciekawe zadania i łamigłówki matematyczne do rozwiązania.
Od 20 listopada do 10 grudnia: przez 3 tygodnie, co piątek na stronie internetowej konkursu publikować będziemy zadania do rozwiązania przez uczestników. Wśród uczniów, którzy prawidłowo rozwiążą wszystkie konkurencje triathlonu rozlosowane zostaną nagrody (18 tabletów i 30 pendrive’ów).
Strona internetowa projektu: http://triathlon.matzoo.pl Udział w konkursie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy uczniów do zarejestrowania się na platformie konkursowej i zmierzenia się z przygotowanymi dla nich wyzwaniami.

Z poważaniem
Ewa Wiktor
Koordynator projektu „Triathlon matematyczny”
Członek zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji Matematycznej

Dodaj komentarz