Dzień Dziecka w 0b i 0c???
4 czerwca 2018
6A i 7B w Nadmorskim Zaciszu
5 czerwca 2018

Olimpiada Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie

29 maja w Zespole Szkół Policealnych w Kołobrzegu odbyła się Olimpiada Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie. Naszą Szkołę reprezentowały uczennice klasy siódmej Lukrecja Mikszta i Natalia Polak. Dziewczęta zajęły drugie miejsce na podium w kategorii szkół podstawowych oraz dodatkowo w indywidualnej klasyfikacji, drugie miejsce zajęła Lukrecja Mikszta. Uczestnicy Olimpiady musieli opanować wiedzę między innymi z zakresu budowy i funkcji krwi, historii krwiodawstwa w Polsce i na świecie, zapoznać się z przepisami prawa regulującymi oddawanie krwi, a także wnikliwie prześledzić żywienie honorowego krwiodawcy. Dziewczynki te tematy opanowały doskonale.? Gratulujemy!?
Magdalena Jarnicka

Dodaj komentarz