LITERATKI ZAWOŁANE
7 czerwca 2017
PARADA ROWEROWA
10 czerwca 2017

Olimpiada Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie

6 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół Policealnych w Kołobrzegu odbyła się Olimpiada Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie. Naszą Szkołę reprezentowały uczennice klasy szóstej Lukrecja Mikszta i Natalia Polak. Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce na podium w kategorii szkół podstawowych oraz dodatkowo w indywidualnej klasyfikacji drugie miejsce zajęła Natalia Polak, trzecie Lukrecja Mikszta. Uczestnicy Olimpiady musieli opanować wiedzę między innymi z zakresu budowy i funkcji krwi, historii krwiodawstwa w Polsce i na świecie, zapoznać się z przepisami prawa regulującymi oddawanie krwi, a także wnikliwie prześledzić żywienie honorowego krwiodawcy. Jak widać powyższe tematy Natalia i Lukrecja opanowały perfekcyjnie 🙂

Gratulujemy!

Dodaj komentarz