Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
8 maja 2019
Mistrzostwa Polski LSO
9 maja 2019

„Operacja – Integracja” polsko – hiszpańska  na Poligonie w Chełmie Gryfickim

Kolejny dzień wymiany polsko – hiszpańskiej był bardzo intensywny. Zaczęliśmy od meczu koszykówki i wspólnego tańca. Następnie udaliśmy się na Poligon w Chełmie Gryfickim. Głównym celem dzisiejszych zajęć była integracja uczestników, poprzez rozwiązywanie z pozoru prostych zadań w atmosferze przygody. Zadania wymagały ścisłej współpracy interpersonalnej i umiejętności komunikacji. Uczniowie podzieleni byli na 3 zespoły, decydowali o wyborze zadania opracowując strategię, która pozwoliła im na zdobycie jak największej ilości punktów. Prowadzący zajęcia posługiwali się językiem angielskim i hiszpańskim. Zadaniem poszczególnych drużyn było: jak najszybsze przebycie terenu „bagiennego” nie dotykając ziemi, złożenie i rozłożenie z zamkniętymi oczami legendarnego karabinka, przejazd po linie nad przeszkodą wodną, jak najszybsze i prawidłowe udzielenie pierwszej pomocy medycznej (fantom) wraz z transportem rannego, pokonanie magicznego labiryntu, zlokalizowanie i usunięcie groźnego ładunku, przejazd zręcznościowy w trudnym terenie. Uczniowie musieli wykonać jedno z zadań używając alkogogli, a także sprawdzali swoich sił w przeciąganiu liny. Na zakończenie „Desant” – za zdobyte punkty uczniowie zakupili sprzęt, z którego zbudowali tratwy za pomocą których musieli się przeprawić przez staw. Naszą wycieczkę zakończył wspólny grill.
Agnieszka Socha, Mariola Stańczak

Komentarze są wyłączone.