SZANOWNI RODZICE!
SPRZĄTANIE ŚWIATA' 2014!
22 września 2014

PAMIĘTAMY …

14 września 2014r. na Skwerze Pionierów  w Kołobrzegu odbyła się uroczystość  z okazji 75 rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę oraz 25 – lecia powstania Koła Terenowego Sybiraków w Kołobrzegu.
O godzinie 9.00 mieszkańcy Kołobrzegu, w tym posłowie C.Hoc i M.Hok, władze powiatu i miasta, Sybiracy, liczne poczty sztandarowe, nauczyciele i uczniowie Szkół Podstawowych nr 3, nr 4, nr 6, harcerze, przedstawiciele Policji, uczestniczyli w uroczystości przy Dębach Katyńskich, posadzonych dla upamiętnienia zamordowanych przez NKWD, w 1940r. polskich oficerów i policjantów. Wartę honorową przy Dębach pełnili kołobrzescy harcerze i żołnierze Wojska Polskiego. Szczególnie uroczyste było odsłonięcie dębu, posadzonego we wrześniu br. dla upamiętnienia jeńca obozu w Starobielsku, zamordowanego w Charkowie w 1940r., kapitana Bolesława Bylczyńskiego herbu Dęboróg. Na zakończenie uroczystości zapłonęły znicze jako symbol wiecznej pamięci o tych, którzy odeszli na zawsze.
O godzinie 10.00 w Bazylice Mniejszej odbyła się msza św. w intencji zesłańców i ich rodzin – mszę ubogaciła obecność licznych pocztów sztandarowych – wśród nich był poczet naszej Szkoły.

tekst i zdjęcia: Joanna Skicińska