75 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ!
5 września 2014
NOWE WIADOMOŚCI Z SUDANU…
15 września 2014

PASUJĘ CIĘ NA UCZNIA!

Dnia 1 września 2014r. zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej pierwszoklasiści. W tej uroczystości sześć klas pierwszych złożyło uroczystą przysięgę pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu. Swoją obecnością zaszczycił nas Prezydent Miasta Kołobrzeg – Janusz Gromek.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówił Pan Dyrektor, dotykając piórem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.
Po ślubowaniu pierwszoklasiści otrzymali okolicznościowe dyplomy pasowania na ucznia.

Na nowy rok szkolny 2014/2015 życzymy wszystkim Uczniom dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki, wielu sukcesów oraz okazji do rozwijania talentów i pasji, a Rodzicom – zadowolenia z osiągnięć dzieci.

Dodaj komentarz