„Zdrowe żywienie to mądre myślenie”
7 października 2020
 #ErasmusDays i #ErasmusDaysPoland , Kołobrzeg 
7 października 2020

Październik – miesiąc dobroci dla zwierząt

Drodzy Uczniowie! 

Jak co roku, w październiku będziemy zajmować się pomocą dla zwierząt bezdomnych. Organizujemy zbiórkę karmy i akcesoriów dla zwierząt   z kołobrzeskiego  schroniska. Dary można składać w salach 124 i 105. Gospodarze klas są zobowiązani zapisywać – kto i ile karmy przyniósł. Zbiórka trwa do 15 grudnia 2020r. Korzystając z okazji zachęcamy do pomocy jeżom, żyjącym na terenie miasta. Jeże rozmnażają się od maja do września –    nie wszystkie maluchy przeżyją zimę, muszą ważyć co najmniej 500g – 600g. Możemy jeżom pomóc wystawiając w ogrodach wysokoenergetyczną karmę (bardzo lubią kocią) i świeżą wodę, nie wolno podawać mleka! Przypominamy, że jeże nie zjadają jabłek -tylko są mięsożerne!Prosimy -by w ogródkach –     nie sprzątać wszystkich suchych liści- niech jeże zrobią sobie gniazda na zimę.   Nie zapomnijmy również  o ptakach:  budujcie domki, wysypujcie ziarno. Pamiętajcie, że nie wolno karmić ptaków chlebem, powoduje on choroby piór tzn. anielskie skrzydła. Można kupić kasze, słonecznik lub inne ziarna.  

BĄDŹMY DOBRZY DLA NASZYCH BRACI MNIEJSZYCH! 

 A może znajdą się chętni którzy z pomocą rodziców zbudują domek dla naszych szkolnych jeży, czy karmnik dla ptaków? Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły dotyczące pomocy zwierzętom, podzielcie się nimi z nami.

 Czekamy: Małgorzata Kowalczyk i Iwona Maj

Komentarze są wyłączone.