Wyniki Szkolnego Konkursu Historycznego
14 listopada 2018
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO
15 listopada 2018

„Piękna nasza Polska cała”

13 listopada 2018 roku przedszkolaki z grupy „Pszczółki” oraz uczniowie klas I – III  uczestniczyli w akademii z okazji Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wspólnie śpiewaliśmy, recytowaliśmy i  dzieliliśmy się swoją wiedzą na temat naszego kraju.

Z okazji 100 rocznicy tego pięknego i ważnego święta:

Pszczółki udowodniły, że kochają Polskę, pięknie śpiewając piosenkę „Kocham Cię Polsko”.

Laureaci szkolnego konkursu piosenki patriotycznej  klas II zaśpiewali z odwagą i powagą, oraz z olbrzymia dumą  „My pierwsza brygada”, „Rozkwitają pąki białych róż”, „Flaga”, „Niepodległość – trudne słowo” czy też „Niepodległa, niepokorna”.

Finaliści konkursu wiedzy „Kocham Cię Polsko” – uczniowie kl. III b, sprawdzili wiadomości swoich młodszych kolegów i koleżanek z wiedzy o naszej ojczyźnie.

Uczniowie klas I odbierali nagrody za konkurs plastyczny „Strój ludowy dla regionu zachodniopomorskiego”.

Uczennice kl. II a zatańczyły walca do pięknej muzyki wybitnego polskiego kompozytora Wojciecha Kilara.

Na końcu swój debiut miała klasa I d – uczniowie zaśpiewali piosenkę „To jest mój dom”.

Kochana Polsko bądź wolna, szczęśliwa i  niepodległa do końca świata!!!

Przedszkolaki, uczniowie kl. I – III i wychowawcy