Ciao Polish friends, cześć Italian friends!
8 października 2018
Pocztówki już dotarły…
8 października 2018

Pierwszaki już czytelnikami

Czy­tanie książek to naj­piękniej­sza za­bawa,

   jaką so­bie ludzkość wy­myśliła.

                                                 W.Szymborska

W pierwszym tygodniu października odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej wszystkich uczniów klas I.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając. Po wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka  dokonała pasowania każdego z uczniów. Pamiątkowe zakładki, które otrzymali będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. I wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

OD TEJ PORY WSZYSCY STALIŚCIE SIĘ CZYTELNIKAMI BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
I  MOŻECIE SAMODZIELNIE KORZYSTAĆ Z JEJ ZBIORÓW,
WYPOŻYCZAĆ KSIĄŻKI DO DOMU I POCZYTAĆ SOBIE W CZYTELNI.
MAM  NADZIEJĘ, ŻE CHĘTNIE BĘDZIECIE NAS ODWIEDZAĆ,
DO CZEGO DZIŚ SERDECZNIE WAS ZACHĘCAM.
KAŻDY Z WAS ZNAJDZIE W BIBLIOTECE COŚ DLA SIEBIE  I PRZYJEMNIE SPĘDZI CZAS.

Agnieszka Jóźwicka- bibliotekarz

Komentarze są wyłączone.