NA CHEMII NIE MOŻNA NUDZIĆ SIĘ❗️❗️❗️??
11 października 2019
,,Grzybobranie’’ w klasie 2c
11 października 2019

Pierwszaki już wypożyczają!

W październiku w ramach obchodu Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej wszystkich uczniów klas I.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając. Po wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka  dokonała pasowania każdego z uczniów. Pamiątkowy dyplom i zakładki, które otrzymali będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Wszyscy uczniowie mogli wypożyczyć swoją pierwszą książkę . Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

         który puste życie napełnia światłem,

         a puste serca wzruszeniem.

                                                                                                                  

                                             Kornel Makuszyński

OD TEJ PORY WSZYSCY STALIŚCIE SIĘ CZYTELNIKAMI BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
I  MOŻECIE SAMODZIELNIE KORZYSTAĆ Z JEJ ZBIORÓW,
WYPOŻYCZAĆ KSIĄŻKI DO DOMU I POCZYTAĆ SOBIE W CZYTELNI.
MAM  NADZIEJĘ, ŻE CHĘTNIE BĘDZIECIE NAS ODWIEDZAĆ,
DO CZEGO DZIŚ SERDECZNIE WAS ZACHĘCAM.
KAŻDY Z WAS ZNAJDZIE W BIBLIOTECE COŚ DLA SIEBIE  I PRZYJEMNIE SPĘDZI CZAS.

 

Agnieszka Jóźwicka- bibliotekarz

Komentarze są wyłączone.