Tłusty Czwartek w IIIb
12 lutego 2021
Pyszny czwartek 🍩🥯🍩
12 lutego 2021

Podróże z Nelą

 

W ostatnim tygodniu w klasach młodszych odbyła się lekcja biblioteczna , której tematem były książki podróżnicze z serii „Nela mała reporterka”.
Uczestnicy poznali sylwetkę bohaterki – podróżniczki, reporterki, a przede wszystkim dziecka odznaczającego się wyjątkową ciekawością świata. Nela zabiera młodych czytelników w różne niesamowite miejsca, które są opisywane w jej książkach.
Podczas spotkania za sprawą tomu pt. „Śladami Neli małej reporterki” na chwilę przenieśliśmy się w magiczne zakątki świata. Ponadto uczniowie rozwiązywali zagadki i otrzymali książeczki związane z tematem lekcji.
Celem spotkania było między innymi zachęcanie dzieci do sięgania po literaturę popularnonaukową i promocję czytelnictwa.

A.Jóźwicka

Komentarze są wyłączone.