Warsztaty pachnące lawendą
19 października 2020
III „b” uczy się rozwiązywać problemy
19 października 2020

Projekt edukacyjny ” Warstwy lasu”

Uczniowie klasy IIIc wykonali w tym roku szkolnym swój pierwszy projekt edukacyjny „Warstwowa budowa lasu”. Zostali podzieleni na grupy. Każdej z grup wybrała jedną z warstw. Dzieci po otrzymaniu tematu zadania musiały same zaplanować jak zdobyć potrzebne materiały i informacje oraz gdzie ich szukać. Zasięgały informacji w książkach, albumach, Internecie… Następnie łączyły je ze sobą, samodzielnie wykonując różnorodne plansze, albumy, rysunki, zagadki i ilustracje. Wykorzystywały przy tym również zdjęcia i okazy naturalne. Uczniowie przygotowali makiety lasu z poszczególnymi warstwami. Przedstawili charakterystyczne warunki panujące w poszczególnych warstwach lasu, rośliny oraz ich mieszkańców.

Każda z grup w bardzo ciekawy sposób przedstawiła swój temat. Praca w grupach motywowała dzieci do wspólnego działania. Wszystkie prezentujące grupy wykazały się dużą pomysłowością i reszta klasy z zainteresowaniem wysłuchała kolegów.  

Elżbieta Kociela, Robert Moszko

Komentarze są wyłączone.