– Message Is got

nr projektu  2020-1-PL01-KA229-081850_1

Czas trwania – 24 miesiące 2020/12/31 – 2022/12/30

KOORDYNATOR PROJEKTU : SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W KOŁOBRZEGU

Szkoły biorące udział w projekcie :

IC XXV Luglio – Bettolo – Włochy , Foligno

Agrupamento de Escolas de Montelongo – Portugalia , Benavente

Daugavpils 12. Vidusskola- Łotwa, Daugavpils

Köknar eğitim kurumları fide okulları – Turcja, Eskişehir

CELE PROJEKTU :

• generowanie wiedzy na temat roli i funkcji mediów i innych usług informacyjnych
  • bezpiecznie korzystanie i wybieranie platform , publikacji , wskazanie potencjalnych konsekwencji publikowania
  • włączanie edukacji medialnej i informacyjnej (MIL) do programów szkolnych w celu
  • generowania wiedzy na temat roli i funkcji mediów i innych usług informacyjnych oraz umożliwiania uczniom jej przetwarzania i oceny
  • bezpieczny i etyczny sposób nauki wyboru platform na których uczniowie publikują treści i jakie są potencjalne konsekwencje publikowania
  • poczucia się częścią społeczeństwa, dzieląc się osobistymi przemyśleniami w mediach i poczucie przynależności, które jest kluczem do ich integracji
  • poczucie odpowiedzialności za udostępnianie materiałów w mediach społecznościowych .
  • uzależnienie od Internetu i mediów społecznościowych, cyberprzemoc, problemy z fałszywymi wiadomościami, adaptacja do powstającej kultury cyfrowej,
  • dostęp do wiarygodnych informacji, naruszenia prywatności w Internecie, bezpieczeństwo danych oraz różne formy oszustw cyfrowych

Terminy mobilności uczniów i nauczycieli :

1. C1 04-2021 Polska
  2. C2 09-2021 Portugalia
  3. C3 02-2022 – Łotwa
  4. C4 06-2022 – Turcja
  5. C5 10-2022 – Włochy

W trakcie projektu poruszone zostaną takie tematy jak m.in.: uzależnienie od Internetu i mediów społecznościowych, cyberbullying, fake newsy, kultura internetowa, dostęp do wiarygodnych informacji, prywatności w Internecie, bezpieczeństwo danych i różne formy oszustw cyfrowych. Co za tym idzie, projekt odnosi się do priorytetów horyzontalnych „Wspieranie szans dla wszystkich w zakresie zdobywania i rozwijania kluczowych kompetencji, w tym podstawowych umiejętności”, „Wspólne wartości, zaangażowanie obywatelskie i partycypacja” oraz wybrany priorytet sektorowy ,,Ugruntowanie profilu zawodów nauczycielskich”. Łącznie 50 nauczycieli, którzy dobrowolnie pracowali w swoich szkołach nad rozwiązaniem problemu, jest bardzo zaangażowanych w projekt, a 125 uczniów w wieku 13-15 lat ze wszystkich środowisk dołączy do LTT. Każde LTT umożliwi nam osiągnięcie celów projektu. Nasz projekt ma również na celu wzmocnienie profilu i zawodów nauczycielskich. We wszystkich LTT odbędzie się 5 warsztatów dla nauczycieli na temat innowacyjnych i współczesnych metod nauczania.

message regulamin

Pierwsze spotkanie online  z uczestnikami  projektu Erasmus + „Message is Got ” pomiędzy nauczycielami z Turcji , Portugalii , Łotwy , Włoch i Polski. Ustalenie zasad współpracy i podziału obowiązków podczas pracy nad projektem.

8 września2021r. odbyło się spotkanie koordynatorów projektu w ramach akcji  współpracy szkół Erasmus + „MESSAGE IS GOT’’,   finansowanego przez środki z  Unii Europejskiej. W spotkaniu, za pośrednictwem platformy ZOOm, wzięli udział Turcja, Portugalia, Włochy, Litwa i Polska. Podczas spotkania ustalono termin mobilności naszych uczniów i nauczycieli , omówiono zadania projektowe i podsumowano pracę w czasie trwania projektu.

Zespół Erasmus +

Koszulki, czapeczki, worki, bidony, notesy i wiele innych atrakcji czeka na uczniów naszej szkoły w ramach udziału  w projekcie  programu  ERASMUS +, finansowanym  przez Unię Europejską.

Zapraszamy chętnych uczniów  do współpracy  i na  wyjazdy międzynarodowe całkowicie finansowane z budżetu projektów.

NASZE MOBILNOŚCI:

GRUDZIEŃ 2021

Od 06 do 10 grudnia w naszej szkole przebywa grupa 20 uczniów i 8 nauczycieli z Włoch, Portugalii, Turcji i Łotwy. Podczas całego pobytu nasi goście z w/w krajów wraz z uczniami naszej szkoły będą realizowali zadania wynikające z projektu. Dziś (06.12.2021) ceremonię powitalną rozpoczął Pan Dyrektor, który przywitał gości, życzył miłych i owocnych prac. Uczniowie z Włoch, Portugalii, Łotwy i Turcji zwiedzili naszą szkołę ,poznali kilka ważnych faktów o Polsce i o naszym mieście. Mogli również skosztować tradycyjnych polskich potraw. Żurek, bigos i pierogi ruskie smakowały wszystkim. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli interesujące prezentacje przygotowane przez naszych partnerów na temat ich krajów, miast i szkół. Podsumowaniem dzisiejszego dnia była wizyta w Ratuszu u Prezydent Miasta Kołobrzeg – Anny Mieczkowskiej oraz krótka wycieczka po mieście.

Dzień zakończył się uroczystą kolacją.

Zespół Erasmus+

Drugi dzień naszego projektu spędziliśmy warsztatowo. Uczniowie z Polski, Łotwy, Włoch, Portugalii i Turcji uczestniczyli w warsztacie na temat pozytywnego wizerunku w mediach społecznościowych, stworzyli kodeks walki z przemocą w sieci, przygotowali plakaty o pozytywnym śladzie cyfrowym. Nauczyciele ustalili daty kolejnych mobilności( Porugalia marzec 2022 i Turcja maj 2022), dyskutowali nad przebiegiem prac projektowych oraz uczestniczyli w szkoleniu na temat: ”Najlepsze przykłady grywalizacji”.

Zespół Erasmus +

Kolejny dzień wrażeń za nami. Grupa Erasmusowa zwiedziła Gdańsk i Sopot. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale dopisywały nam humory i serdeczna atmosfera.

Zespół Erasmus+

Zadzwoń do nas +48 94 35-231-21