Wir feiern die fünfzigste Deutschstunde
14 maja 2019
Spotkanie z Panią Prezydent
15 maja 2019

Projekt klasowy „Wiosna w sadzie – wizyta pana pszczelarza”

Klasa Ic zrealizowała swój kolejny klasowy projekt „Wiosna w sadzie – wizyta pana pszczelarza”.

Uczniowie zostali podzieleni na dwa zespoły. Pierwszy zespół w bardzo ciekawy sposób przedstawił nam jak wygląda wiosna w sadzie. Wspaniale przygotowane plansze i okazy naturalne przybliżyły nam kwitnące owocowe drzewa i inne rośliny oraz zwierzęta, zarówno te pożyteczne jak i szkodniki. Podsumowaniem tej części klasowego projektu była praca plastyczna „Drzewo owocowe”.

Druga grupa dzieci przybliżyła nam tematykę związaną z pszczołami. Chłopcy fantastycznie przedstawili nam sposób życia i zasady panujące w ulu. Dowiedzieliśmy się jak podzielone są zadania, które podejmują pszczoły, a także jak nazywają się poszczególne funkcje pełnione w ulu. Zapoznali nas z tym, po co człowiekowi są pszczoły, jak długo żyją, jak są zbudowane, gdzie mieszkają, co jedzą i w jaki sposób się porozumiewają. Obejrzeliśmy bardzo ciekawy film z tańcem pszczół.

Po prezentacji chłopców gościliśmy w naszej klasie bardzo ciekawego gościa – pana pszczelarza.

Mieliśmy możliwość obejrzeć strój pszczelarza i inne akcesoria potrzebne podczas pracy przy ulu. Zobaczyliśmy prawdziwy ul, w którym umieszczone są ramki z plastrami. Przez lupę oglądaliśmy naturalne okazy pszczół. Długo by wymieniać informacje i ciekawostki, z którymi zapoznał nas pan pszczelarz. Na koniec warsztatów czekała nas niespodzianka – degustacja miodu wrzosowego i gryczanego.

Bardzo dziękujemy za tak wspaniale poprowadzone warsztaty.

Elżbieta Kociela

Komentarze są wyłączone.