MasterChef w SP6 🙂🍰
27 października 2020
„Ulubiona pisarka, ulubiony pisarz”
30 października 2020

Przerwa na czytanie – akcja czytelnicza

19  października 2020 r. nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w Międzynarodową  Akcję Czytelniczą „Przerwa na Czytanie”. Wydarzenie to polegało na biciu rekordu w czytaniu na przerwie. Akcja realizowana jest w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” oraz w związku z obchodami Międzynarodowego  Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Jej celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.  

W naszej szkole w czytanie na przerwie włączyło się prawie 200 uczniów , nauczycieli.( Do naszej szkoły dołączyła również grupa z Portugalii, która uczestniczy razem z nami w programie Erasmus. 

Mamy nadzieję, że w kolejnych latach ta liczba będzie stale rosła 😉 

Akcję w naszej szkole zorganizowały:  A.Bujak, M.Polak.,P.Rosołowska, E.Kociela A.Gawrońska, 

M.Jarnicka, A.Jóźwicka 

Komentarze są wyłączone.