Mali badacze – eksperymenty i doświadczenia z wodą
16 lutego 2021
Nabór do przedszkola
17 lutego 2021

„Przyjaciel na dobre i na złe”

W tym tygodniu klasa 3c gościła u siebie panią pedagog szkolną. Mieliśmy możliwość wysłuchać bardzo mądrego opowiadania „Lenka i magiczne drzewko”. Po jego wysłuchaniu dzieci odpowiadały na pytania: Co daje nam przyjaźń?, Jakie są jej zalety oraz wady? Uczniowie wyciągali bardzo mądre i trafne wnioski. A mianowicie takie, że o prawdziwą przyjaźń trzeba bardzo dbać, trzeba sobie na nią zapracować. Stwierdzili również, że przyjaciel daje nam poczucie bezpieczeństwa, własnej wartości. Jest to powiernik sekretów i pocieszyciel. Nie zabrakło tez odpowiedzi co dzieje się, gdy zabraknie przyjaźni w naszych relacjach.

Pani pedagog podkreśliła, że gdy przyjaciel zawodzi lub zdradza nasze poczucie rozgoryczenia i osamotnienia jest ogromne. A zaufanie i wiara w przyjaciela stanowią podstawę prawdziwej przyjaźni.

Spotkanie z panią pedagog na pewno pomoże uczniom w pogłębianiu klasowych przyjaźni i dobrych relacjach.

Renata Adamiak, Elżbieta Kociela, Robert Moszko

Komentarze są wyłączone.